videoMathGrade 6 50 XP

Solving unit price problem

Nierria earns $75 for 4 hours of tutoring. How much does Nierria earn per hour of tutoring?

Solving unit price problem — Math video cover

Watch this lesson free

Create a free account to open the full video, track progress and earn XP. No cost, no ads.

Sign up free

Looking for more? Browse all Grade 6 Math